БГ ФутболEfbet Лига

Балтазар приключи с поражение начело на Ботев Пловдив

Арда победи Ботев Пловдив с 2:1 на своя стадион в Кърджали. Двубоят бе последен за наставника на „жълто-черните“ Бруно Балтазар.

Португалецът се разделя с „канарчетата“ след едва 15 мача начело, в които записа 3 победи, 4 равенства и 8 загуби, включително днешната в родопския град. Той взе отбора на 10-о място и го оставя на същото.

Пловдивчани, за които това е четвърта поредна загуба, откриха резултата през първото полувреме – точен бе Мартин Секулич.

През втората част Светослав Ковачев отбеляза две безответни попадения в рамките на няколко минути и с това донесе победата на „сините“ от Кърджали, които вече са на само 5 пункта зад седмия Славия. Ботев е с 32 точки – 10 зад Локомотив София.

Първият точен удар дойде в 7-ата минута. Той бе дело на Радослав Цонев, но Георги Аргилашки не трепна и улови. Малко след това добро центриране на Джуниет Али едва не бе засечено във вратата от Алекс Петков.

Почти 20 минути след началото дойде и първият шанс за Ботев – Секулич стреля с глава от 4-5 метра, но Господинов показа рефлекс и запази вратата си без гол. Виктор Генев също имаше шанс да стреля с глава в 31-ата минута след центриране на Красиан Колев. Неговият опит обаче завърши в главата на Ндиайе.
Ботев Пловдив откри в 36-ата минута. Акере от левия фланг намери добре Бароан на границата на наказателното поле. Нападетелят стреля, но Господинов спаси. Най-съобразителен в малкия пеналт бе Секулич, който довкара топката за 0:1.

Арда изравни в 63-ата минута с гол на Светослав Ковачев. Левичарят центрира в малкия пеналт, където от самата аутлиния Станислав Иванов игра с глава. Бранителите на Ботев „заспаха“, а от това се възползва Ковачев, който с удар по земя изравни.

Едва две минути, след като изравни, кърджалийци стигнаха до втори гол. Отново Светослав Ковачев вкара във вратата на пловдивчани. Този път фланговият футболист се разписа с плътен изстред отдалеч, за да направи резултата 2:1.

В 74-ата минута Цонев изпълни хубав пряк свободен удар, преминал на сантиметри от гредата. Сетне Преслав Боруков бе изведен сам срещу Аргилашки от Тунгара, но подходи лековато и не успя да завърши добре.

FT / Арда – Ботев Пловдив 2:1

0:1 Мартин Секулич 36`

1:1 Светослав Ковачев 62`

2:1 Светослав Ковачев 65`

Арда Кърджали: 1 Анатолий Господинов, 2 Джуниет Али, 3 Умар Сако, 7 Абубакар Тунгара, 8 Милен Желев, 10 Светослав Ковачев, 18 Ласана Н’диайе, 21 Радослав Цонев, 24 Алекс Петков, 26 Ел Мами Тетах, 77 Илия Юруков

Треньор: Александър Тунчев

Ботев Пловдив: 1 Георги Аргилашки, 2 Роеи Херман, 4 Виктор Генев, 5 Красиан Колев, 9 Мартин Секулич, 11 Антоан Бароан, 15 Джеймс Етоо, 16 Самюел Акере, 18 Самюел Супрайен, 20 Антонио Перера, 24 Джаспър Ван Хертъм

Треньор: Бруно Балтазар