Efbet ЛигаБГ ФутболФутбол

Ботев Пловдив обърна Локо Сф за първа победа в плейофите

Ботев (Пловдив) надви Локомотив (София) като гост с 2:1 в двубой от 35-ия кръг на efbet Лига. “Канарчетата” най-после успяха да постигнат успех след разделянето на отборите, след като от началото на плейофната фаза имаха три загуби и едно равенство. Първо Антонио Вутов откри резултата в 33-ата минута от дузпа, но само 5 минути по-късно Николай Минков (38’) успя да изравни. В началните минути на второто полувреме един от най-добрите играчи на терена в днешния мач Абдулайе Траоре вкара второ попадение за пловдивчани (50’) и така спечели трите точки за своя тим. Мачът иначе бе без значение и за двата отбора, тъй като се намират на последните две места в групата и нямат шанс за по-предно класиране.

Срещата стартира двуостро и открито, като до 12-ата минута имаше цели седем изстрелa към някоя от двете врати. Нито един от тях не бе достатъчно точен и не затрудни някой от вратарите. Първият по-опасен удар дойде в 19-ата минута, когато при една от атаките на Локомотив топката стигна до Красимир Милошев. Той опита диагонален удар от границата на наказателното поле, но кълбото профуча на сантиметри от гредата.

8 минути по-късно Бруно Франко отправи меко центриране отляво, което намери Божидар Кацаров. Халфът стреля с глава от сравнително близка дистанция, но Аргилашки успя да се намеси и предотврати попадение в своята врата.

В 32-ата минута обаче “железничарите” получиха правото да изпълнят дузпа, след като Николай Минков скочи остро в краката на Станислав Костов. С изпълнението се зае Антонио Вутов, който прати вратаря в грешния ъгъл и откри – 1:0.

Само 5 минути по-късно обаче “канарчетата” се върнаха в мача. Херман получи фронтално пред наказателното поле и с хубав пас изведе Минков. Офанзивният футболист пое, пребори се с Дуарте и с хубав удар прокара топката покрай Гайе – 1:1.
В 45-ата минута Траоре бе изведен сам срещу Гайе и от сравнително малък ъгъл нападателят стреля. За негово нещастие обаче топката срещна страничния стълб. Това се оказа и последното положение за първата част.
Още в началните минути на второто полувреме гостите успяха да обърнат резултата. Всичко започна след хубав рейд на Матеус Дуарте, който премина елегантно покрай няколко футболисти в “жълто” и навлезе в наказателното поле. Вместо да подаде на намиращия се на добра позиция Станислав Костов обаче, футболистът реши да завършва сам и Аргилашки улови. Вратарят на Ботев веднага стартира контраатака, при която Траоре получи дълъг пас от Минков и остана сам срещу Гайе. За разлика от първото полувреме, когато нападателят нацели гредата, този път той бе безпогрешен и вкара за 1:2.

В 63-ата минута Генев засече центриране от Колев с глава, но стражът на Локомотив спаси. В следващите минути бързият Траоре продължаваше да тормози защитата на Локомотив и на няколко се измъкваше от бранителите в „червено-черно“. В 74-ата минута хубава контраатака завърши с удар на Минков, получил пас именно от Трарое, но топката излезе в аут.

Малко след тази ситуация Милошев стреля много мощно от границата на наказателното поле на Ботев, но стражът на гостите изби. В 85-ата минута Карлос Франса остана сам срещу Аргилашки, но стражът скъси ъгъла и успя да избие последвалия шут.

В 90-ата минута реферът отсъди втора дузпа за столичани. Малембана стреля от близка дистанция, но топката се отклони в ръката на влезлия като резерва Ситев. На повторенията обаче се видя, че младият футболист на Ботев е прибрал плътно своята ръка до тялото и наказателен удар не би следвало да има. След преглеждане на ситуацията с ВАР съдията поправи грешката си и отмени решението си. Малко след това пък Франса получи втори жълт картон и бе изгонен.

Това беше и последното интересно нещо в срещата.