БГ ФутболEfbet Лига

ЦСКА София с грешна стъпка по пътя към титлата

ЦСКА София и ЦСКА 1948 завършиха при резултат 1:1 в двубой от предпоследния кръг на шампионата. Двата тима в червено играха около 102 минути на „Българска армия“ в двубой, който можеше да даде сериозно предимство на домакина в битката за титлата.

Сега ЦСКА ще разчита на грешка на Лудогорец, на когото води с 2 точки, но и мач повече. „Зелените“ имат среща у дома с Левски след броени часове, както и гостуване на Черно море във Варна.

От своя страна ЦСКА 1948 взима аванс също от две точки пред „сините“ от София в борбата за третата позиция.

Отборът от Борисовата градина можеше да спечели мача в самия край, когато Радослав Гидженов отсъди дузпа за игра с ръка на Ангел Грънчов, но Иван Турицов изпусна от бялата точка. Това се случи в 100-ата минута на мача. Преди това Енес Махмутович беше дал аванс на ЦСКА в 40-ата, а Педриньо изравни пет по-късно след нескопосана проява на Густаво Бусато.

В първите минути на срещата нямаше кой знае колко интересни ситуации пред двете врати. Гостите се установиха до известна степен в половината на ЦСКА, като най-често опитваха с центрирания да създадат смут.

Десетина минути след началото Русев стигна една топка до аутлинията и направи хубаво центриране, но Педриньо остана далеч. В ответната атака Хайнц отне една топка дълбоко в половината на гостите, но бе затворен. Впоследствие Гарсес опита удар, но и той бе своевременно затворен.

Първият по-сериозен шанс бе на сметката на ЦСКА в 17-ата минута – подаване от тъча намери Хайнц в наказателното поле, но мерникът на норвежеца му изневери.

Пет минути преди почивката ЦСКА откри. Симеон Петров се извиси над всички при подаване от тъч, но на отбитата топка на дъгата бе единствено Енес Махмутович, който с не най-добрия възможен удар направи 1:0.

ЦСКА можеше набързо да удвои – Гарсес засече от движение ниско центриране на Турицов, но прати топката на около метър от дясната греда.

ЦСКА 1948 отвърна много бързо на удара – Педриньо си освободи място за изстрел и от около 25 метра прати топката във вратата на Бусато. След ситуацията останаха впечатления, че стражът можеше да се справи много по-добре с далечния шут на своя сънародник.

С началото на второто полувреме на терена се появи и Дюкенс Назон. Пет-шест минути след старта на частта страхотно изпълнение на Тобиас Хайнц от фал се отклони в напречната греда.

Четвърт час по-късно Кох се извиси над всички при центриране на Хайнц от ъглов удар, но не можа да свали топката достатъчно, така че тя да попадне във вратата.

В 83-ата минута акробатично изпълнение на Педриньо мина далеч встрани от вратата на Бусато. Две минути преди изтичането на редовните 90 Бисмарк Чарлс се размина на сантиметри с центриране на Енес Махмутович.

В добавеното време дойде поредната опасност за ЦСКА от корнер – Мено Кох и Дюкенс Назон се разминаха с подаване на Шопов.

Драмата на „Армията“ бе пълна дълбоко в добавеното време, когато Радослав Гидженов отсъди дузпа за ЦСКА за игра с ръка на Ангел Грънчов. Зад топката застана Иван Турицов, който обаче не успя да уцели вратата.

ЦСКА – ЦСКА 1948 1:1

1:0 Енес Махмутович 40`

1:1 Педриньо 45`

ЦСКА: 1 Густаво Бусато, 21 Амос Юга, 22 Енес Махмутович, 2 Юрген Матей, 19 Иван Турицов, 15 Тибо Вион, 11 Лазар Туфегджич, 26 Марселино Кареасо, 7 Джонатан Линдсет, 14 Тобиас Хайнц, 10 Маурисио Гарсес

Треньор: Саша Илич

ЦСКА 1948: 33 Генадий Ганев, 19 Стив Фуртадо, 87 Симеон Петров, 44 Ангел Грънчов, 16 Сидклей, 18 Ивайло Чочев, 22 Реян Даскалов, 39 Парвиз Умарбаев, 10 Георги Русев, 8 Педриньо, 9 Александър Колев

Треньор: Атанас Рибарски