БГ ФутболEfbet ЛигаФутбол

Емил Стоев донесе ценни три точки на Славия във визитата им на ЦСКА1948

Славия победи с минималното 1:0 ЦСКА 1948 на стадион „Витоша“ в село Бистрица. В герой за „белите“ в този столичен сблъсък се превърна Емил Стоев, вкарал единствения гол в мача в 89-ата минута. Стоев се включи от резервната скамейка, а в предпоследната от редовните 90 минути стреля много добре от ждроп от границата на наказателното поле, препарирайки стража на „червените“ Даниел Наумов.

Двубоят от 30-ия кръг на efbet Лига бе дебютен за Ангел Славков, който наследи на поста Златомир Загорчич.

ЦСКА 1948 остава твърдо трети с 60 точки и гледа към предстоящия полуфинален реванш за Sesame Купа на България срещу Локомотив София.

Славия пък събира 49 пункта на шестото място и ще се надява Локомотив Пловдив да не победи Левски. Подобен развой би осигурил на най-стария столичен клуб място в топ 6 – „смърфовете“ от Пловдив са с 47 точки.

Първите близо 20 минути на стадион „Витоша“ в Бистрица не донесоха нищо опасно пред двете врати. Играта бе изпъстрена с единоборства и се водеше основно в центъра.

В 35-ата минута Галин Иванов шутира отдалеч, но неособено близо до вратата. „Червените“ отвърнаха с удар на Георги Русев – също безопасен.

Втората част започна идея по-атрактивно. В 53-ата минута Педриньо опита удар отдалеч, след който се получи рикошет, но Кръстев така и не бе затруднен. Най-добрият шанс в мача дойде почти веднага след това – Виячки засече с глава центриране от корнер, но не намери вратата.

Десетина минути по-късно Педриньо засече от въздуха центриране на Георги Русев от фал, но предвид малкия ъгъл, от който стреля, беше трудно да уцели вратата. В следващата атака Даниел Наумов не се намеси добре при удар на Галин Иванов. В крайна сметка „белите“ стигнаха до корнер.

Чочев също имаше шанс – голмайсторът на първенството стреля с глава от близко разстояние, но не улучи вратата.

В самия край на двубоя Славия откри. Автор на гола за „белите“ стана Емил Стоев, който от границата на наказателното поле намери от движение топката и я прати неспасяемо във вратата на Даниел Наумов – 0:1.

Краен резултат  / ЦСКА 1948 – Славия 0:1

0:1 Емил Стоев 89`

Състави

ЦСКА 1948: 29 Даниел Наумов, 19 Стив Фуртадо, 87 Симеон Петров, 14 Хелитон Джордж ,4 Ангел Лясков, 22 Реян Даскалов, 39 Парвиз Умарбаев, 28 Емил Ценов, 10 Георги Русев, 11 Бирсент Карагарен, 9 Александър Колев

Треньор: Тодор Янчев

Славия:  12 Николай Кръстев, 3 Ертан Томбак, 23 Емил Виячки, 55 Натан Гасама, 37 Венцислав Керчев, 4 Людовик Соарес, 17 Ерол Дост, 71 Кристиян Стоянов, 33 Галин Иванов, 88 Тони Тасев, 10 Владимир Николов

Тренор: Ангел Славков