Футбол святВисша лига

Капитанът на Тотнъм блести

Капитанът на Тотнъм Хюн-мин Сон отбеляза своя четвърти хеттрик във Висшата лига при впечатляващия успех на неговия отбор над Бърнли с 5:2.

Лондончани бяха амбицирани да се върнат на победния път, след като бяха отстранени от Купата на лигата в средата на седмицата. Тотнъм беше надигран от своя градски съперник Фулъм, което беше сериозен удар върху амбициите на Ангелос Постекоглу и неговите възпитаници.

„Виненочервените“ продължават със слабото си представяне този сезон. Бърнли стартира кампанията с 2 поредни поражения. Новаците в елита започнаха домакинството си на Тотнъм с надеждата, че ще спечелят първите си точки в лигата.

„Шпорите“ започнаха вяло мача с Бърнли на „Търф Мур“. И от това се възползваха домакините, повели с гол на Лайл Фостър. Ранното попадение попари гостите, които след няколко минути изравниха. Кореецът Хюн-мин Сон се разписа и това сложи началото на головата фиеста в мач.

Сон да вкара два бързи гола, за да стигне до хеттрик в двубоя. Джош Браунхил оформи крайния резултат в мача, отбелязвайки второто попадение за „виненочервените“.

В началото на мача играчите на Винсент Компани владееха положението и бързо-бързо успяха да поведат. Автор на попадението бе Фостър в 4-ата минута, за когото това бе втори гол този сезон.

Националът на Южна Африка завърши бърза контраатака, като успя да се възползва от подаването на Лука Колеошо.

„Шпорите“ бързо отвърнаха на удара и изравниха в 12-ата минута. Сон и Манър Соломон направиха комбинация, която изведе корееца на стрелкова позиция. Капитанът на Тотнъм прехвърли Джеймс Трафорд и откри сметката си в мача. Междувременно гостуването на Бърнли бе първи мач за 24-годишния Соломон във Висшата лига с екипа на „белите“.

Зеки Амдуни от Бърнли се опита да възстанови предимството на своя отбор, като опита удар от далечна дистанция, преминал встрани от вратата на Гулиелмо Викарио.

Последва двойно подаване на Мадисън с Папе Матар Сар, но вратарят на домакините предотврати опасността пред вратата си.

След като равенството бе възстановено, Тотнъм доминираше напълно на терена. Защитникът на „белите“ Кристиан Ромеро отбеляза гол в добавеното време на първото полувреме, с който лондончани поведоха в резултата.

Първото полувреме навлизаше в добавеното време, когато след ъглов удар Тотнъм стигна до поредната опасност пред Трафорд. Ромеро се възползва от бъркотията пред вратата на Бърнли, реализирайки попадение от границата на наказателното поле.

„Шпорите“ напълно доминираха в края на първото полувреме, като тяхното надмощие продължи и през втората част. Натискът на лондончани доведе до гол на Мадисън в 54-ата минута, с което „белите“ поведоха с категоричното 3:1. Английският национал получи топката от левия защитник Дестини Удоги и с премерен удар преодоля вратаря на Бърнли.

Джеймс Мадисън даде добър старт на Тотнъм в началото на втората част. Само 9 минути след подновяването на играта „шпорите“ вече имаха солидна преднина. Тогава отново дойде часът на корейския капитан.

Тотнъм продължи да налага своето надмощие и в крайна сметка съвсем логично стигна до нови попадения. Техен автор бе капитанът Сон. При първия гол кореецът взаимодейства със Соломон. Само три минути след попадението, Сон се възползва от отлично подаване на Педро Поро, вкарвайки топката в близкия ъгъл за 5:1.

Победата на Тотнъм удължи серията без поражения на лондончани през този сезон във Висшата лига на 4 мача. Възпитаниците на Постекоглу са вече на 2-ата позиция във временното класиране, докато Бърнли остава в зоната на изпадащите без спечелена точка.

Въпреки че Браунхил успя да отбележи гол за Бърнли в добавеното време, Тотнъм спечели категорична победа и се нареди след лидера във Висшата лига. Така лондончани спечелиха 10 от 12 възможни точки през този сезон.