Футбол святВисша лига

Ман Юнайтед е с най-лошия старт във Висшата лига

Манчестър Юнайтед постави негативен клубен рекорд с домакинската си загуба 0:1 от Кристъл Палас в събота следобед.

„Червените дяволи“ играха с „орлите“ само няколко дни след сблъсъка си в третия кръг на Купата на лигата. В него носителят на трофея от миналия сезон постигна убедителна победа с 3:0.

Но вторият мач с Палас, този път във Висшата лига, не се разви добре за Юнайтед. Тимът на Рой Ходжсън поведе с великолепен гол на Андерсен през първото полувреме, когато датчанинът от воле отбеляза единственото попадение.

На „червените дяволи“ не им липсваха възможности да изравнят. Една от тях бе пропиляна от Расмус Хойлунд преди почивката, като бранителят на Палас Тирик Мичъл се намеси решително и изчисти от голлинията.

Сам Джонстън и защитата пред него се представиха стабилно през второто полувреме и си тръгнаха с трите точки от „Олд Трафорд“. С победата в Манчестър „орлите“ взеха сладък реванш за отпадането си от Купата на лигата. В същото време агонията на Юнайтед в първенството продължава.

С поражението си от Палас в събота следобед, „червените дяволи“ претърпяха най-лошия си старт във Висшата лига. Юнайтед е постигнал само три победи от първите си седем мача, инкасирайки и четири загуби.

От сезон 1989-90, когато начело на „червените дяволи“ бе Алекс Фъргюсън, клубът не помни подобен старт. През същата тази кампания Юнайтед допусна четири поражения в първенството до края на септември.

„Червените дяволи“ завършиха сезон 1989-1990 на 13-то място, но спечелиха ФА Къп, побеждавайки по ирония на съдбата Кристъл Палас с 1:0 след преиграване. Първият финален мач завърши 3:3.

След като взе само 9 точки от 21 възможни досега през сезона, отборът на Ерик Тен Хаг се намира в средата на таблицата, заемайки едва 10-то място. Юнайтед е на цели 9 точки от „вечния“ си съперник и настоящ шампион Манчестър Сити.

Освен това и двете последни домакинства на „червените дяволи“ във Висшата лига срещу Брайтън и Палас завършиха с поражение. За първи път Юнайтед претърпя последователни загуби на „Олд Трафорд“ от ноември 2021 г. насам.

„Червените дяволи“ никога не са имали три поредни поражения у дома във Висшата лига, но този антирекорд може да бъде подобрен следващата събота, когато футболистите на Тен Хаг приемат Брентфорд.

Мениджърът на Юнайтед коментира разочароващото начало на кампанията на своя тим след мача с Палас, признавайки, че отборът му е взел „лоши решения“ в последната третина двубоя и като цяло „не играл достатъчно добре“.

Преди гостуването на Брентфорд, „червените дяволи“ ще търсят първа победа в Шампионската лига този сезон, приемайки във втория кръг от турнира Галатасарай. Преди две седмици Юнайтед претърпя инфарктна загуба с 3:4 от Байерн Мюнхен на „Алианц Арена“.

На фона на проблемите в лагера на „червените дяволи“, мениджърът на Палас Ходжсън постигна исторически успех на „Олд Трафорд“. Той стана първият старши треньор, който е останал непобеден в пет последователни мача на „Театъра на мечтите“. В тях Ходжсън стигна до три успеха и две равенства.