Серия АФутбол свят

Милан пречупи Лацио с 2-0 на „Сан Сиро“

Милан победи гостуващия на „Сан Сиро“ Лацио с 2:0. Двубоят бе от 34-тия кръг на италианската Серия А.

„Росонерите“ решиха мача още през първата част и въпреки факта, че звездата на тима Рафаел Леао напусна терена принудително още в 10-ата минута.

В 18-ата Исмаел Бенасер откри за вече бившия шампион на Италия, а около четвърт час след това Тео Ернандес взриви трибуните с невероятна солова акция за 2:0.

По този начин Милан събра 61 точки на четвъртата позиция. Лацио е втори с 64, Ювентус трети с 63 и мач по-малко от ломбардийци и „бианкочелестите“. Интер обаче измести своя градски съперник от четвъртото място, побеждавайки Рома с 2-0 като гост по оста Рим – Милано по-късно днес.

Срещата започна равностойно. В 11-ата минута „росонерите“ понесоха сериозен удар, след като един от най-добрите им футболисти в последно време Рафаел Леао се контузи и беше заменен от Алексис Салемакерс. В 17-ата минута Тео Ернандес получи отляво и намери в наказателното поле Оливие Жиру. НАпадателят обаче отправи неточен удар.

Минута по-късно Милан поведе. Гостите сбъркаха при изнасянето на топката, като Матия Казале подаде към Маркос Антонио. Бразилецът беше притиснат от Исмаел Бенасер и сбърка, подавайки към Жиру. Французинът върна към Бенасер, а халфът преодоля Иван Проведел за 1:0.

В 29-ата минута „росонерите“ удвоиха. Тео Ернандес вкара феноменален гол. Левият защитник получи топката в своята половина и напредна, справи се с двама защитници, навлезе навътре и с фантастичен удар от около 25 метра вкара за 2:0.

В 45-ата минута топката стигна до Еранандес след центриране от корнер. Французинът отправи удар, който беше блокиран от Николо Казале.

Втората част започна с опасен удар на Бенасер от границата на наказателното поле, който премина покрай вратата. В 51-ата минута отбраната на „орлите“ не успя да изчисти добре топката, а Бенасер шутира силн от въздуха, но прати кълбото право в противников защитник. „Росонерите“ продължиха да са по-опасният отбор и в 56-ата минута Бенасер намери Жуниор Месиас в наказателното поле. Бразилецът опита удар от въздуха, който обаче не намери целта.

Десетина минути по-късно Малик Тиау засече с глава центриране от корнер, но стреля над вратата. Последваха минути на затишие, като двамата наставници Пиоли и Сари направиха куп промени по съставите си.

Осем минути преди края Анте Ребич избяга от отбраната на „бианкочелестите“ и прати топката във вратата на Проведел, но попадението бе отменено заради засада на хърватина.

Милан – Лацио 2:0

1:0 Исмаел Бенасер (18)

2:0 Тео Ернандес (29)

Милан: Майк Менян, Давиде Калабрия, Симон Кяер, Фикайо Томори, Тео Ернандес, Раде Крунич, Сандро Тонали, Исмаел Бенасер, Жуниор Месиас, Рафаел Леао, Оливие Жиру

Треньор: Стефано Пиоли

Лацио: Иван Проведел, Адам Марушич, Николо Казале, Алесандро Романьоли, Елсейд Хисай, Маркос Антонио, Луис Алберто, Сергей Милинкович-Савич, Матия Дзакани, Фелипе Андерсон, Чиро Имобиле

Треньор: Маурицио Сари