Футбол свят

Нюкасъл устиска реми на „Сан Сиро“

Нюкасъл се завърна в Шампионската лига с трудно спечелено равенство 0:0 срещу Милан на „Сан Сиро“ в мач от група F.

„Росонерите“ разочароваха със своите пропуски, като вратарят на гостите Поуп трябваше да се намесва решително на няколко пъти. Възпитаниците на Еди Хау буквално устискаха ремито в Милано и спечелиха първата си точка в турнира, въпреки че отправиха първия си удар към вратата на „червено-черните“ в заключителните секунди на срещата.

Новата покупка на гостите Сандро Тонали бе титуляр, завръщайки се на „Сан Сиро“, този път като играч на Нюкасъл. Хау взе доста смело решение да включи Джейкъб Мърфи в нападението на „черно-белите“.

Нюкасъл успя да тушира първоначалния устрем на Милан в началните минути на мача. Но постепенно „росонерите“ започнаха да обсаждат вратата на Поуп. Домакините редуваха опасни атаки, като в една от тях стражът на гостите направи двойно спасяване. Поуп отрази последователно удари на Побега и Чуквуезе в 13-ата минута.

Малко по-късно отново вратарят бе на мястото си и предотврати опасно положение, създадено от Жиру. В 19-ата минута Милан пропусна отличен шанс да поведе, след като Крунич стреля, но Поуп отклони топката над гредата. През този период „росонерите“ бяха пълни господари на „Сан Сиро“.

Тео Ернандес беше следващият играч на Милан, който застраши вратата на Поуп. Футболистът на домакините стреля с глава над гредата в 21-ата минута. След това „свраките“ постепенно изнесоха играта по-далеч от вратата си.

За доста кратък период от мача защитниците на Нюкасъл си отдъхнаха от атаките на домакините. Рафаел Леао бе следващият играч в „червено-черно“, който в 34-ата минута преодоля няколко противникови футболисти и подаде с пета в наказателното поле на „свраките“ към Побега. Последва удар, като топката бе изчистена на гол-линията от Мърфи .

Играчите на Хау започнаха по-уверено второто полувреме, макар и да не застрашаваха все още вратата на Мейнян. За сметка на това, отново Поуп трябваше да показва уменията си след удар на Тиджани Рейндерс в 64-ата минута.

Рубен Лофтъс-Чийк се контузи през втората част, което допълнително усложни задачата на домакините. Междувременно Тонали бе заменен и получи аплодисменти от публиката на „Сан Сиро“. Играчите на Милан продължиха да атакуват, като Леао пропусна в 74-ата минута. Бразилецът изпрати топката над гредата след центриране на Алесандро Флоренци.

Домакините получиха още един тежък удар в края на мача, когато титулярният вратар Мейнян, който се контузи миналия сезон, трябваше да напусне принудително. Неговото място бе заето от Марко Спортиело, направил дебюта си за „росонерите“.

За негова радост, Нюкасъл продължаваше да се отбранява, без да поглежда към вратата на Милан. Жиру бе на път да се превърне в герой на мача в 88-ата минута. Французинът проби в наказателното поле на Нюкасъл, но бе притиснат от двама играчи и стреля право в Поуп.

Четвъртият съдия посочи пет минути добавено време, като в заключителните секунди на двубоя „свраките“ регистрираха и първия си точен удар към вратата на Милан. Шон Лонгстаф опита късмета си, но стреля над гредата. Малко преди края Трипиър от Нюкасъл се озова на стрелкова позиция след ъглов удар пред вратата на Милан. В крайна сметка и неговият опит не сполучи и мачът завърши при нулев резултат.

На играчите на Нюкасъл им предстои двубой от английското първенство с Шефилд Юнайтед, като в следващата си среща от Шампионската лига „свраките“ ще приемат ПСЖ. През уикенда Милан се изправя срещу Верона в поредния кръг на Серия А. Следващият мач на „росонерите“ от Шампионската лига е гостуването на Борусия Дортмунд на 4 октомври.