Футбол святЕвропейско првенство

Англия се препъна в евроквалификациите

Украйна сложи край на победната серия на Англия в квалификационната кампания за Евро 2024. „Трите лъва“ завършиха само реми 1:1 във Вроцлав.

Националите на Украйна бяха подкрепяни от 40 000 свои фенове на „Тарчински Арена“, което им позволи да се почувстват като в истински домакински двубой.

Проблемите за гостите започнаха още в началото на мача. Публиката избухна в 26-ата минута, когато Олександър Зинченко изведе украинците напред. Играчът на Арсенал се възползва от центриране на Ким Конопля.

Гостите имаха осезаемо притежание на топката, но у възпитаниците на Саутгейт им липсваше креативност. „Трите лъва“ разчитаха предимно на находчивостта на своя капитан Хари Кейн. Футболистът на Байерн Мюнхен бе в основата на изравнителния гол за гостите. Кейн подаде отлично на Кайл Уокър, който отбеляза първото си попадение за Англия в 77-ата си среща с националната фланелка.

Отборът на Гарет Саутгейт се представи доста по-добре през второто полувреме. Удар на Букайо Сака бе съвсем близо до целта, но вратарят на Украйна Георгий Бущан направи страхотно спасяване.

Англия е сред фаворитите за класиране на Евро 2024, но определено мачът във Вроцлав няма да бъде запомнен с нищо добро от феновете на „Трите лъва“. Повечето специалисти са на мнение, че възпитаниците на Саутгейт са играли доста безлично.

Англия разчита прекалено много на Кейн

Бившият нападател на Тотнъм е основна фигура за островитяните. Кейн е и рекордьор по отбелязани голове за националния си отбор. Въпреки това от квалификацията във Вроцлав се видя, че Англия е доста предвидима. „Трите лъва“ се представиха под своите възможности и само брилянтното подаване на Кейн ги спаси от неприятна загуба.

Нападателят на Байерн Мюнхен за пореден път доказа отличния си поглед върху играта. Кейн е не само изявен голмайстор за Англия, но и един от футболистите, умеещ да прави важни асистенции. Благодарение на неговия пас Уокър изравни, а „Трите лъва“ останаха непобедени през тази кампания в евроквалификациите.

Попадението на Англия донякъде тушира критиките на медиите от Острова към консервативния подход, приет от Саутгейт за гостуването във Вроцлав.

Повечето специалисти са на мнение, че играчите от халфовата линия на Англия са достатъчно разнообразни и креативни. Полузащитниците Джуд Белингам и Джеймс Мадисън се движиха доста по терена, но им липсваше баланс. Насреща си имаха отбор, който бе решил да се докаже именно срещу финалиста на миналото Европейско първенство. Нека не се забравя, че голяма част от украинските футболисти са част от най-силните тимове на Острова.

Възпитаниците на Саутгейт се отърваха от поражение в евроквалификацията, като имаше много малко положителни неща в представянето им. Следващият мач на Англия е във вторник в Глазгоу. „Трите лъва“ ще се изправят в приятелска среща срещу местния си съперник Шотландия.