Втора лига

Лудогорец II е единственият непобедим домакин в професионалния ни футбол

Лудогорец II сгъна с 2:0 Беласица в Петрич в последния XXXIV кръг и финишира на четвърта позиция във Втора лига. Талантите на шампионите записаха фантастично постижение, защото са единственият непобедим домакин в професионалния ни футбол през сезон 2022/2023.
„Орлите“ изиграха поредния си силен двубой, но не стигнаха до успеха безпроблемно. Домакините също имаха своите положения, но невероятните намеси на вратаря Дамян Христов ги отчаяха и позволиха на четата на Тодор Живондов да грабне трите точки на финала.
Разградчани нанесоха своите удари след почивката. Валентин Цветанов разстреля Кирил Георгиев в 59-та минута, след чудесно изпълнение на пряк свободен удар. В 94-та минута Йоан Йорданов вкара за 2:0 и затвърди успеха.
„Направихме отличен сезон, като особено силно бе представянето ни през пролетта. Смея да твърдя, че имахме своите нетолкова добри моменти, но нямахме слаб мач. Уникално е постижението ни да сме единственият непобедим домакин в българския професионален футбол през сезона. За втори път завършваме на четвърта позиция в класирането и показахме, че когато се работи професионално с младите, те израстват бързо и се отплащат със силни резултати“, коментира старши треньорът Тодор Живондов след края на срещата.
БЕЛАСИЦА – ЛУДОГОРЕЦ II  0:2
0:1 Валентин Цветанов (59)
0:2 Йоан Йорданов (90+4)
Беласица: Кирил Георгиев, Атанас Карачоров, Атанас Димитров, Мартин Русков, Динчо Йовчев, Христо Петров, Симеон Бояджиев, Георги Шаламанов, Запро Динев, Димитър Иванов, Мариян Вангелов
Лудогорец II: Дамян Христов, Методий Стефанов, Алекс Луканов, Александър Ганчев, Бранимир Костадинов, Велислав Минков, Владислав Найденов, Димитър Илиев, Тихомир Димитров, Хюсеин Кельовлуев, Цветослав Петров