Втора лигаБГ ФутболФутбол

Спортист Своге е на бараж след победа над Добруджа

Спортист Своге победи Добруджа с 1:0 в сблъсък от последния кръг на Втора професионална лига. Единственото попадение в срещата бе на Илия Русинов от дузпа.

Така „шоколадите“ грабнаха трите точки и събраха актив от 52 пункта. Спортист си осигури участие в баража за влизане в efbet Лига с тази победа.

Илия Русинов опита центриране в 34-ата минута, което изглеждаше опасно. Здравко Серафимов от гостите обаче стигна първи до топката и я изби. Продължи натискът на Спортист, а Богдан Костов опита ново подаване в пеналтерията на гостите, но опасността отново бе предотвратена.

В 44-ата минута „шоколадите“ бяха много близо до гола, само гредата ги отказа. Павлин Чиликов успя да стреля при центриране, но топката срещна напречната греда и след това бе изчистена.

Домакините започнаха по-силно и второто полувреме, а в 49-ата минуата Павлин Чиликов отново върхлетя високо подаване в наказателното поле на Добруджа. Той прати топката встрани от вратата, но съдията отсъди нарушение в атака. Чиликов се сблъска със стража на гостите Христо Ковачев.

Три минути след това капитанът на гостите Янчо Андреев опита изстрел извън пеналтерията на Спортист. Шутът му обаче не затрудни по никакъв начин Мартин Величков.

В 59-ата минута домакините получиха шанс да изпълнят дузпа, а Илия Русинов превърна наказателния удар в попадение – 1:0.

Две минути след това Георги Николов бе изведен отляво. Той опита да се измъкне от Ибрям Ибрям, а в последствие нанесе изстрел, който прелетя над вратата. Секунди по-късно нова възможност се откри пред Николов, но той отново не прати топката в мрежата.

Янчо Андреев отново опита да затрудни Мартин Величков с шут от дистанция в 71-ата минута. И този път обаче не намери целта.

В 77-ата минута Георги Николов успя да намери Слав Петков, който стреля извън наказателното поле на Добруджа. Топката прелетя високо над вратата на гостите.

Янчо Андреев остана най-опасният футболист. В 84-ата минута той се опита да свали топката с глава към свой съотборник в пеналтерията на „шоколадите“. Все пак Мартин Величков излезе напред и улови топката.

Секунди преди края на редовното време Янчо Андреев нанесе удар от границата на наказателното поле, който срещна тялото на Павлин Чиликов. Гостите скочиха в претенции за дузпа, но съдията остави играта да продължи. Ръката на Павлин Чиликов бяха прибрани плътно до тялото.

FT / Спортист Своге – Добруджа 1:0

1:0 Илия Русинов 59′

Стартовите състави:

Спортист Своге: 1. Мартин Величков, 16. Богдан Костов, 5. Мирослав Пушкаров, 6. Дилян Георгиев, 22. Павлин Чиликов, 88. Владимир Сиромахов, 21. Александър Бастунов, 8. Владимир Семерджиев, 9. Борис Димитров, 10. Илия Русинов, 15. Георги Николов

Добруджа: 25. Христо Ковачев, 18. Петко Цанков, 3. Здравко Серафимов, 67. Ахмед Адемов, 68. Ибрям Ибрям, 77. Янчо Андреев, 7. Божиар Чуканов, 8. Мартин Милушев, 9. Денислав Ангелов, 21. Лъчезар Йорданов, 99. Шериф Осман