Efbet ЛигаБГ ФутболФутбол

Неделев потопи Локомотив Пловдив за минимален успех на Лудогорец в битката за титлата

Лудогорец спечели с 1:0 срещу Локомотив Пловдив в мач от 31-ия кръг на efbet Лига, който е първи от плейофите в топ 6. Резултатът на „Хювефарма Арена“ бе открит в 42-ата минута от Тодор Неделев, за когото това бе дебютен гол с екипа на „орлите“.

Домакините можеха да поведат още в 5-ата минута, когато Игор Тиаго бе изведен зад отбраната на пловдивчани, но ударът му бе избит от Илко Пиргов. При последвалия корнер Кайо Видал вкара топката в мрежата на гостите, но попадението не бе зачетено заради засада. В 10-ата минута отново Видал прати топката във вратата на Пиргов, но и това попадение бе отменено заради засада на Игор Тиаго в хода на атаката.

В 17-ата минута Густаво Нонато от пряк свободен удар не успя да затрудни опитния страж на гостите, а пет минути по-късно Нонато шутира изненадващо от воле, но топката премина над вратата. В 24-ата минута Игор Тиаго пропусна да открие, след като от отлична позиция не уцели вратата на гостите. Половин час след началото на мача Тодор Неделев се пребори за топката в наказателното поле и отправи удар, който бе спасен от Пиргов.

Натискът на домакините даде резултат в 42-ата минута. Франко Русо пусна вертикално подаване към  Игор Тиаго, който беше с гръб към вратата на гостите. Нападателят умело пусна към нахлуващия Тодор Неделев, който напредна, преодоля Илко Пиргов и с лекота вкара първото си попадение с   екипа на „орлите“.

Второто полувреме започна с огромен пропуск на Игор Тиаго, който от вратарското поле направи по-трудното – прати топката в аут. Текпетей проби отдясно и пусна отлично подаване по земя към оставения сам бразилец на броени метри от голлинията. Ударът на нападателя обаче не намери опразнената врата.

В 76-ата минута реферът Волен Чинков посочи бялата точка в наказателното поле на гостите, но бе привикан от ВАР и отмени решението си. Той отсъди дузпата за влизане на резервата Кристиан Пинедав в краката на Кайо Видал, който падна в наказателното поле. Впоследствие крилото на Лудогорец получи жълт картон за симулация.
Домакините продължиха да натискат, но все по-трудно стигаха до голови положения. В 81-ата минута Илко Пиргов рисковано напусна наказателното си поле към тъчлинията и можеше да бъде наказан от Кайо Видал, но ударът на бразилеца не намери мрежата. Три минути преди края гостите отправиха първи удар към Серджио Падт. Бабакар Дион получи хубаво подаване от Джовани Трупи и стреля от движение, но топката излезе в аут.
LIVE  |  ЛУДОГОРЕЦ – ЛОКОМОТИВ ПД 1:0