Втора лигаБГ Футбол

Поредният кръг завърши с горещо морско дерби

В едно от дербитата на 4-ия кръг във Втора лига Черноморец Бургас и Спартак Варна не излъчиха победител. Срещата се игра на стадион „Лазур“, като съперниците завършиха при нулево реми. Въпреки това в морското дерби не липсваха ситуации и пред двете врати, а в края на мача бяха изгонени цели трима футболисти от съдията Стоян Арсов.

Втори жълт и червен картон получи играчът на „акулите“ Гюзелев в 85-ата минута. Спартаковци завършиха мача с 9 човека. Руменов и Боев бяха санкционирани с червени картони, като в последните минути на мача се заформи меле между футболистите от двата отбора.

Другият двубой от програмата за вторник противопостави символичните домакини от ЦСКА 1948 II на Септември. Играчите на Балъков победиха миналогодишния първенец във Втора лига ЦСКА 1948 II. Още през преди почивката паднаха 4 попадения.

Домакините получиха 3 гола в рамките само на 18 минути. Още в 10-ата Георгиев бе точен за септемврийци. В 21-ата Йонашчъ покачи за отбора на Краси Балъков, а в 28-ата Маринов даде солидна преднина на гостите.

Преди края на първото полувреме Русинов върна едно попадение за домакините. Вторият тим на ЦСКА 1948 се разигра след почивката, но не успя да стигне поне до реми. В 66-ата минута Антонов реализира за 2:3. С победата си над ЦСКА 1948 II Септември оглави временното класиране във Втора лига с пълен актив от 12 точки.

Спартак Плевен – Добруджа 3:0

1:0 Христиан Петков (32), 2:0 Христиан Петков (51), 3:0 Васил Шопов (74)

Спортист Своге – Дунав Русе 0:1

0:1 Мирослав Будинов (2-дузпа)

Янтра Габрово – Марица Пловдив 4:1

1:0 Иван Василев (14), 2:0 Божидар Томовски (21), 2:1 Веселин Марчев (39), 3:1 Емил Колев (73), 4:1 Емил Колев (88)

ЦСКА 1948 II – Септември 2:3

0:1 Асен Георгиев (10), 0:2 Кубрат Йонашчъ (21), 0:3 Борислав Маринов (28), 1:3 Илия Русинов (34), 2:3 Преслав Антонов (66)