Тенис

Топалова продължава напред в Белгия

Гергана Топалова постигна обрат, след като спаси пет мачбол. Българката се класира за втория кръг на сингъл в белгийския град Коксайде. Наградният фонд на турнира, който се провежда на червена настилка, е 25 хиляди долара, а нашата състезателка е поставена под номер пет в основната схема.

Българката елиминира френската квалификантка Клое Ноел с резултат 6:7 (5), 7:5, 6:3. Мачът продължи 2:41 часа.  След като загуби първия сет, Топалова изоставаше с 0:5 гейма във втория. Българката успя да направи невероятен обрат, обръщайки хода на мача. Топалова записа отлична серия от 9 поредни гейма, за да спечели втория сет, а след това и крайната победа.

За място на четвъртфиналите нашата тенисистка ще се изправи срещу чехкинята Михаела Байерлова.

Топалова се изкачи с две места в световната ранглиста на ITF и сега заема рекордната за нея 271-ва позиция. Мачът на българката с Байерлова на осминафиналите ще се играе в сряда от 12:30 ч.