Футбол свят

Бензема и Митрович с първи голове в Саудитска Арабия

Карим Бензема и Александър Митрович откриха своите голове сметки за новите си клубове в третия кръг от сезона на саудитската лига в четвъртък.

Носителят на Златна топка, който е едно от най-големите имена, преминали в първенството на арабската страна това лято, вкара попадение при победата на Ал Итихад с 4:0 над Ал Рияд.

Бившият нападател на Реал Мадрид изведе гостите напред в 17-ата минута, като намери горния ъгъл на вратата за първия си гол в надпреварата след два безрезултатни за него мачове.

По-късно Абдерразак Хамдала отбеляза попадение, след което Бензема асистира на Салех Ал-Джаман, който подпечата категоричната победа в добавеното време на второто полувреме. С този успех Ал Итад излезе начело във временното класиране на лигата.

Митрович дебютира за Ал Хилал след трансфера в събота на стойност от 58 милиона долара, с който премина от Фулъм в Ал Хилал.

На сръбския нападател му трябваше малко време, за да се разпише за новия си клуб, отбелязвайки с типичен за него гол с глава в края на първото полувреме.

Резултатът бе удвоен от Салем Ал-Даусари, а към края Абдула Ал-Хамдан оформи победата с 4:0. Мачът не мина без скандали, като през второто полувреме бившият полузащитник на Лацио Сергей Милинкович-Савич бе изгонен.

Отново в Рияд, в четвъртък, Марез и компания надиграха доста трудно у дома Ал Охдуд. Голът бе отбелязан от бившия полузащитник на Барселона Франк Кесие в добавеното време, като асистенцията бе дело на Фирмино.

Ал Етифак на Стивън Джерард пропусна шанс да се изравни с лидерите Ал Ахли и Ал Итихад, които имат максимален брой точки от първите три кръга. Възпитаниците на бившия мениджър на Астън Вила стигнаха само равенство у дома с Ал Халей.