Тенис

Вики Томова отпадна от Уимбълдън

Първата ракета на България в женския тенис, Виктория Томова отпадна във втория кръг на Уимбълдън, след като загуби от британката Кейти Боултър с 0-6, 6-3, 3-6. Вчера Томова изненада 27-та поставена в схемата Бернарда Пера от САЩ и я победи в три сета, като днес тя отново се опита да направи обрат след загуба на първия сет, но не успя да го стори и логично напусна надпреварата.

В първата част 89-та в света Боултър доминираше тотално на корта и не даде нито един гейм на българката. Томова отговори във втората част, в която направи два пробива, за да изравни резултата и да вкара мача в решаващ трети сет. В него Боултър проби на старта и дръпна с 3-0, след което не изгуби преднината си до края и затвори мача на собствен сервис след час и 40 минути игра.

По този начин Томова не успя да стигне до третия кръг в Лондон за първи път в кариерата, като тя отпада във втория кръг и при третото си участие в турнира. От своя страна Боултър ще срещне миналогодишната шампионка Елена Рибакина или френската ветеранка Ализе Корне в следващия си мач.

ПЪРВИ СЕТ

Срещата в Лондон стартира неприятно за родната спортистка, която първа сервираше в срещата и се стигна до равенство 40:40. След него обаче британската тенисистка надделя и проби още в самото начало. Със сравнителна лекота Боултър затвърди пробива си и поведе с 2:0 след 40:30 за нейната сметка.

Стъписването в играта на Томова беше пълно и Боултър се възползва максимално от този факт, за да се стигне до втори пореден пробив в срещата за 3:0. Боултър продължи да бъде по-настъпателна и затвърди втория си пробив, след което началното подаване на Вики отново не работеше на ниво, за да може третият пробив да бъде факт. В шестия гейм Боултър на два пъти стигна до сетбол, като първият беше пропилян, но при втория англичанката взе сета.

ВТОРИ СЕТ

Вторият сет започна добре за Вики Томова, която пласира отличен начален удар и дръпна напред при геймовете. Боултър сякаш влезе разконцентрирана след „геврека“ от първата част и допусна ранен пробив на 15. Все пак тя успя да се върне в срещата и веднага направи рибрейк, след което двете тенисистки си поделяха геймовете на корта в Лондон.

Така се стигна до 4:3, когато българката за втори път в сета проби съперничката, след което си затвърди пробива и изравни сетовете в мача – 1:1.

ТРЕТИ СЕТ

Третата част започна неприятно за българката, след като Боултър спечели уверено подаването си, след което проби родната тенисистка. В четвъртия гейм Томова имаше един брейкпойнт, с който да премахне изоставането си, но не успя да се възползва и Боултър поведе с 3:1.

двете си разменяха подавания, за да се стигне до 3:5 в полза на британката. Тогава тя получи два мачбола, като първият беше овладян от Томова, а при втория развоят беше същия. При третия такъв обаче Боултър успя да затвори срещата и да продължи към трети кръг в турнира на Ол Ингланд Клъб.