Втора лигаБГ Футбол

Вили Вуцов се подигра с бившия си клуб

Отборът на Янтра Габрово надигра у дома втория тим на Ботев Пловдив с категоричното 4:0 в среща от 29-ия кръг на Втора лига. С успеха си възпитаниците на треньора Вили Вуцов се измъкнаха от опасната зона в класирането. По този начин бившият наставник на Левски София си го върна на клуба, в който работи през 2014-ата.

„Зелените“ си осигуриха победата още през първото полувреме. Начало на разгрома даде попадението на Мартин Ангелов в 17-ата минута. Вторият гол бе дело на Емил Колев в 27-ата. Третото попадение отбеляза Петър Казаков.

През второто полувреме играта бе позиционна, като „канарчетата“ така и не успяха да отбележат почетен гол. Футболистите на Янтра оформиха крайния резултат в 72-ата минута, когато точен бе Колев, реализирал второто си попадение в мача.

След двубоя Вили Вуцов се заяде в типичния си стил с пловдивчани. Специалистът заяви, че „ако те са Ботевъ, то ние сме Янтръ.“

Успехът бе изключително важен за габровските футболисти, изкачили се на 12-ото място във временното класиране на Втора лига. Янтра е с 34 точки, като само 3 делят възпитаниците на Вили Вуцов от опасната зона. Вторият тим на Ботев Пловдив вече е на 17-ата позиция. „Канарчетата“ имат в актива си 27 точки.

Поредната авантюра на Вили Вуцов във Втора лига започна доста добре. Още с първия си мач начело на Янтра, доскорошният треньор на Крумовград спечели точка. С победата си над Ботев Пловдив, неговите възпитаници записаха четвърти двубой без поражение във Втора лига.

Вили Вуцов ще се опита да се докаже с работата си в Габрово, откъдето е започна кариерата си неговият баща – Иван Вуцов. Новият треньор на Янтра имаше кратък престой в друг отбор от Втора лига – Крумовград.

За последно Вуцов води тим от елитната лига през 2018 г., когато бе начело на Царско село. Сегашната задача на новия треньор е да задържи габровци във втория футболен ешелон. Откакто пое Янтра, Вили Вуцов няма поражение със „зелените“, записвайки реми и победа.

Наставникът на габровци бе видимо доволен от категоричния резултат, заявявайки, че отборът му има потенциал да се пребори за своето оцеляване в по-долния футболен ешелон. Той подчерта и значението на победата срещу тим като Ботев Пловдив, въпреки че това бе дубълът на „жълто-черните“.

Вторият тим на „канарчетата“ продължава да е с най-слабото нападение от началото на сезона в лигата. Пловдивчани имат на сметката си само 22 попадения в изминалите 29 кръга. Канарчетата са реализирали едва 1 гол в предишните си 4 срещи от Втора лига.

Следващият мач на Янтра е в събота, когато тимът от Габрово има доста тежко гостуване в Монтана. От своя страна на дубъла на Ботев Пловдив му предстои домакинство във вторник. Тогава „канарчетата“ ще приемат един от лидерите – втория отбор на Лудогорец.

За Янтра предстоят съдбоносни мачове до края на сезона. След гостуването си на Монтана, „зелените“ ще се изправят у дома срещу Витоша Бистрица на 19.05. В 32-ия кръг габровци гостуват на Спортист Своге, а в предпоследния кръг приемат на своя стадион коравия тим на Беласица Петрич. Сезонът за Янтра ще завърши с визита на Миньор Перник.

Вторият отбор на Ботев Пловдив също има доста трудна програма. След домакинството си на Лудогорец II, „канарчетата“ ще гостуват на Добруджа, като това ще бъде директен сблъсък за място извън зоната на изпадащите. 32-ият кръг няма да е по-лек за пловдивчани, които трябва да приемат друг от кандидатите за влизане в Първа лига – Крумовград.

Предпоследният официален мач на „канарчетата“ за сезона ще бъде пореден домакински двубой, като този път ще се изправят срещу бойкия тим на Етър. В 34-ия кръг на Втора лига Ботев трябва да пътува до Монтана, където да изиграе мач с отбор, който бе част от футболния елит преди година.